banner.jpg

O Mužích a Lidech

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak mě napálili

Autor: Barbora Panklova

19.02.2008 04:17

Mám překrásnou, rozkošnou, úžasnou dceru. Opravdu, lidé se na ulici zastavují a ohlíží, v obchodech vylézají prodavačky zpoza pultů, dokonce jsme jednou s kočárkem míjely dva chlapce tak kolem dvanácti let a jeden z nich zvolal “Jéé, ta je krásná!”

Je taky chytrá a hlavně veselá. Jako matka bych si těžko mohla přát něco víc a kdybych byla věřící, děkovala bych Bohu každý den. To ale nejsem, takže se z ní prostě každý den raduju.

A víte jak jsem k ní přišla? Obelstil mne můj lékař!

Antikoncepci jsem brala několik let. Přestávku jsem udělala jednou, protože byly vánoce a nestihla jsem si zajít pro předpis. To jsem si pak odskákala půlročním zmatkem v cyklu. Pak jsem začala brát pilulky znovu, po nějaké době jsem potkala svého nynějšího muže a spokojeně jsme spolu žili čtyři roky, na dítko jsme ani nepomysleli.

Po náhodném přečtení článku v nějakém dámském časopise, jsem se zamyslela nad pauzou – prý je to dobré každých pár let vysadit. Manžel mne poněkud překvapil souhlasem, na druhou stranu pro něj je i paralen silná medicína. Žili jsme tou dobou v Kyjevě a tak jsem při nejbližší návštěvě Prahy zaskočila na konzultaci. ”Ano, ano, je to dobré, rozumný nápad,” tvrdil mi lékař. ”Akorát se nelekněte, že možná nebude “všechno na čas”. Po dlouhodobém užívání, mimochodem, můžete mít problém otěhotnět. Rozhodně tak aspoň rok.” To mne věru nijak netrápilo. S radostí jsem se tudíž zbavila otravné povinosti se každý den cpát prášky.

Vrátila jsem se do Kyjeva a život šel normálně dál. Chvíli. Pracovala jsem v tu dobu v jedné reklamní agentuře, spíš pro zábavu, než z nutnosti. Tak asi po třech týdnech po návratu z Prahy jsem začala mít velké problémy se vstáváním. Do kanceláře jsem několikrát dorazila až v jedenáct a když jsem přišla domů, padla jsem na pohovku a usnula jako dřevo. Začala jsem si všude nosit pití, protože se mi občas dělalo mdlo. Zato mi všichni říkali jak skvěle vypadám.

Zanedlouho si mě ředitelka reklamky pozvala k sobě do kanceláře a rozčíleně mi vytkla, že chodím hrozně pozdě a že takhle to dál nepůjde. Nemám ráda, když na mě někdo zvedá hlas. Řekla jsem, že se poslední dobou stejně necítím dobře, a že tedy už nepřijdu vůbec.

Co s volným časem jsem neřešila. Spala jsem. V noci, přes den, odpoledne. Z pozvání na oběd nebo setkání s přáteli jsem se sice vždycky nějak šikovně vyvlíkla, nicméně mi začalo samotné vadit jak jsem k ničemu. Rozhodla jsem se, že je to nedostatkem vitamínů a dovlekla se do lékárny za rohem. Pokukovala jsem do vitrín, co ještě si tak k vitamínům pořídit – šampón na zničené vlasy, nůžtičky na nehty a kvůli popichování mé gravidní kamarádky jsem pro pořádek poprosila i o těhotenský test. Jakoby to bylo potřeba, cudně jsem se zasmála na lékarnici a zašvitořila, že to je pro legraci, protože těhotná nejsem.

Doma jsem do sebe hned hodila vitamín C, umyla si vlasy novým šampónem a už jsem se chystala si dělat manikúru. Zvědavost mi ale nedala. Těhotenský test jsem předtím v životě ani neviděla – jsem člověk opatrný a důsledný, takže ho nikdy nebylo třeba.

Vytasila jsem ten zázrak z krabičky a odcupkala ”testovat”. Na toaletě jsme měli dlaždičky a je s podivem, že jsem si rovnou nerozbila hlavu. Ta pitomá tyčinka byla ve vteřině celá pruhovaná! Kdyby vyráběli testy pro blbý, na kterých by byl třetí proužek s nápisem ”FAKT SEŠ V TOM”, taky by se objevil.  

Krom dlaždic jsme měli na toaletě taky zrcadlo, ve kterém jsem v tu chvíli viděla jenom svoje vyvalené oči. Pěkně navrch hlavy, jak se říká. Vymotala jsem se do pokoje, sedla si a střídavě civěla na test, střídavě zírala na stěnu a přemýšlela, co je to za nesmysl.

Ukrajinskej krám je to. No jasně, že se vůbec znervózňuju, bůhví co je to za šunt! Přešla jsem do kuchyně, vytáhla obal z koše a hledala jsem výrobce. K mému rozčarování byl test odněkud z Anglie nebo co. A mám toho dost, funěla jsem si pro sebe a natahovala si zpátky boty a kabát. Na mokrou hlavu jsem si narazila čepici a ve vteřině jsem byla zase v lékárně. Tentokrát bez nejapných řečiček jsem si poručila čtyři různé druhy těhotenského testu, a to jenom proto, že víc jich neměli. K tomu hezky láhev Borjomi (gruzínská minerálka) a šup domů.

Nalila jsem do sebe minerálku a hopkala kolem. Nic. Pustila jsem vodu. Hmmmm....Ok, ready! Zašila jsem se na toaletě a s každým testem jsem si zadělávala na hlubokou vrásku na čele. Když se na umyvadle válelo pět tyčinek, všechny pruhaté jak zebra, vzdala jsem se. Šla jsem rovnou k telefonu a třesoucí se rukou vyťukala číslo gravidní kamarádky.

”Rebecco!” houkla jsem asi podivným hlasem protože na druhé straně se ozvalo vyděšené ”Co se děje, jsi v pořádku?!”

”Ne! Leží mi tady pět těhotenských testů, pruhy vidím už všude, co mám dělat, co mám proboha dělat, přijď, já nevim jak MU to mám říct, musíš tady bejt se mnou” vyvalilo se ze mně jedním dechem.

”Jsem tam za půl hodiny.”

Seděla jsem na pohovce, ruce zpocené, byla mi zima a napjatě jsem očekávala Rebeccu – diplomatku německé ambasády. Diplomatka a navíc těhotná! Bude tudíž hezky se mnou až to řeknu ´tatínkovi´.

 

...

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  6.59

Diskuze

Barbora Panklova

Nejen o mužích, ale ti jsou tím nejlepším tématem.
devil@blog.jpg
Oblíbenost autora: 6.56

O autorovi

Rok výroby: 1981 Karoserie: ženská Model: praktická, spolehlivá, vhodná do města Výkon: turbo Spotřeba: vysoká Stav: Jako nová

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31