banner.jpg

O Mužích a Lidech

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Liga tyranych rodicu:-)

Autor: Barbora Panklova

25.02.2008 03:24

Zastávám názor, že budoucím rodičům je poskytováno množství informací “menší než malé”, jak by jistě bylo uvedeno v legislativě, pokud by taková existovala.

Ideální by bylo, kdyby ministerstvo zdravotnictví vydalo varování podobné tomu na cigaretách. Něco jako “početím potomka se vystavujete fyzickému i psychickému mučení”

Takoví váleční zajatci, například, mají mnohastránkový dokument o tom, jak je třeba s nimi zacházet. Ne, že by jim v nouzi ten fascikl pomohl, ale mohou se alespoň právem cítit poškozeni.

Oproti tomu, nebozí rodiče mnohdy čelí metodám, které právě i Ženevská konvence odsuzuje.

Kdo jiný než děti si může beztrestně dovolit vytrvale mučit ty dva (v horším případě jednoho) dobráky, co ho přivedli na svět?

Na jistých webových stránkách se praví, že obzvláště je zakázáno někoho přinutit setrvávat v nepohodlných pozicích, vystavit jej extrémním teplotám nebo spánkové deprivaci.

PCHE! Tři mouchy jednou ranou.

Setrvávání v nepohodlných pozicích začíná samozřejmě ještě než se ten malý tyran vůbec dostane ven. Ve vyšších stádiích těhotenství je totiž devadesát devět procent pozic nepohodlných! Záda bolí, nohy máte oteklé a když se chcete v pelechu převalit na druhý bok, musíte vzbudit manžela. Ten stejně nespí. Nemůže si zvyknout na to, že má vyhrazenu pouze třetinu postele. Navíc se bojí, že když oko zamhouří, tak ho ta velká hladová věc vedle něj sežere. Ke konci už jenom – spící či bdící - křečovitě svírá klíčky od auta. Vždy připraven!

Potom přijde na řadu dlouhodobé vystavení spánkové deprivaci. Počítejte tak aspoň ty první tři měsíce, kdy má dítko novorezeneckou koliku. Nebo jí nemá, ale stejně se nevyspíte. Má hlad. Nudí se. Pozornost! Má hlad. Přebalit. Spí? Pššš, počkat, spí? Bože – vyskakujete z postele a vrháte se k postýlce – dýchá???

Postýlku si mimochodem pořiďte klidně až dlouho po narození. Když se totiž konečně rozhodne spát, nainstaluje si vás do nepohodlné pozice a usne vám na břiše. Když začnete vytuhávat taky, vzniknou obavy aby se ňuňátko neskutálelo. Opatrně si ho přemístíte na ruku. Těm šikovným se podaří manévr provést, aniž by tyrana vzbudili. Pár hodin odpočinku pak zaplatí pouze vykloubeným ramenem a půl dnem zdřevěnělé ruky.

Když se naučí spát s vámi v posteli, vězte, že tyran je opět jediný, kdo se nakonec vyspí. Zaujme totiž jednu z oblíbených pozic, například polohu ”krucifix” nebo ”svastika”. Tím vás odsune na hrany postele a když se mu/jí bude něco hezkého zdát, radostně jednoho z vás kopne do zubů a druhého plácne titěrnou dlaní přes hubu.

Pokud se proberete z komatozního stavu v hrůze, že máte jenom jedno oko, nebojte. V druhém máte zarytý tyranův buclatý prstík. Dobré ráno!

Extrémním teplotám se ještě rádi vystavíte sami. Po nějaké době přijdete na to, že je jedno kolik hraček tyran dostane. Celý den si s nimi nevystačí. Když už nevíte, jak pobavit někoho, kdo je velký jako bochník chleba, mobilní jako bochník chleba a rozumí vám asi tak hodně jako ... bochník chleba, je čas na procházku.

Ve snaze zajistit tomu rozkošnému uzlíčku veškeré pohodlí, nejprve oblečete a obujete sebe. Teprve potom začnete vrstvit šatstvo na dítě. To je činnost asi nejpodobnější strkání chobotnice do koktejlového brčka. Než vyjdete ze dveří, bude teplota pod vaším kabátem cirka 50 stupňů celsia.

Nebo zvolíte opačnou metodu. Oblečete tyrana prvního a ve spěchu, aby se neupekl, si nedopnete bundu, zapomenete rukavice i čepici. A až vám venku začnou bělat prsty zimou, až budou zmrzlé tak, že je z madla kočárku neodlepíte, ne že půjdete domů. Vždyť ten drobeček právě usnul!!!

 Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.24

Diskuze

Barbora Panklova

Nejen o mužích, ale ti jsou tím nejlepším tématem.
devil@blog.jpg
Oblíbenost autora: 6.56

O autorovi

Rok výroby: 1981 Karoserie: ženská Model: praktická, spolehlivá, vhodná do města Výkon: turbo Spotřeba: vysoká Stav: Jako nová

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31