banner.jpg

O Mužích a Lidech

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: O špatných věcech

Fitna – Islám si o to koledoval

Autor: Barbora Panklova

29.03.2008 12:03

Holandský politik Geert Wilders, člen parlamentu a šéf Strany Svobody, způsobil v posledních dnech pěkný poprask. 27. března uveřejnil na stránkách LiveLeak snímek Fitna. Film, který cituje pasáže Koránu, nabádající k zabíjení a krveprolití ve jménu šíření islámu. Text provází ty nejotřesnější dostupné záběry různých teroristických útoků a poprav, projevy islámských vůdců i obyčejného lidu.

Wilders je zásadně proti islámu a zastává názor, že Korán by měl být v Nizozemí zakázán, neboť je v rozporu s místním právem. Tvrdí, že muslimové, kteří chtějí žít v Nizozemí, by měli polovinu stránek Koránu vytrhat, protože obsahuje „strašné věci“. Mohamed by, dle dnešních měřítek, byl jasně považován za teroristu a Korán je srovnatelný s Mein Kampf Adolfa Hitlera.

Wildersovy názory na islám vždy vyvolaly značnou nevoli v zemích jako Alžír, Maroko nebo Saudská Arábie. Kvůli filmu se nyní holandská vláda obává vlny násilí, podobné útokům na dánskou ambasádu v Sýrii, které následovaly po otištění karikatury Alláha v novinách Jyllands Posten. Kurt Westergaard, autor zmíněné kresby, dosud žije v utajení. A protože Wilders neměl jeho svolení pro použití karikatury ve Fitně, hodlá ho žalovat. 

Strach se šíří skoro stejně rychle jako povědomí o filmu samotném. LiveLeak Fitnu odstranil hned druhý den, protože prý zaměstnanci obdrželi vážné výhrůžky. Na Youtube a Google snímek taky nenajdete. Film se nabídla umístit česká Národní Strana na svých stránkách, kde je stále k nalezení.

Už to, že se i ta nejsvobodnější a relativně anonymní média dají zastrašit, naznačuje, že s islámem asi není něco v pořádku. Nebo jste snad slyšeli o tom, že by rozzuření vatikánci vyhodili do povětří muslimské tržiště, protože tamní napsali někam na zeď „Bůh je vůl“?

Přestože je film zjevně zaujatý a ukazuje islám v tom nejhorším světle, musím říct, že s postojem Wilderse souhlasím. Více fanatickou a násilnou skupinu lidí těžko pohledat. Nad muslimskými společenskými zvyklostmi se mi dělá mdlo. Mrzačit holčičky, kamenovat ženy, řezat hlavy těm, kdo mají jinou víru, věšet, střílet a mučit kohokoliv, kdo vybočuje z „normálu“ a hlavně - za jakoukoliv cenu, čím brutálněji, tím lépe – šířit toto šílenství dál, to je kázání Koránu.

Ale dobrá, když zavřu oči (a k tomu potlačím všechny lidské city a vypnu mozek), snad by se dalo říct jiný kraj, jiný mrav. Jenže ono je to spíš jiný kraj, stejný mrav. Když pomyslím na Rusy, Vietnamce, Ukrajince a další minority u nás, na které si lidé často stěžují, zdají se ve srovnání s muslimy jako hotoví světci. To v jiných evropských zemích jsou na tom hůř. Největší pře se zatím vedou o tom, zda by mladé muslimské slečny měly do školy docházet v hadrech, které my odíváme na halloween. Panoramata křesťany vystavěných měst tu a tam zdobí špičaté věžičky mešity. Nedělní škola už dávno nefrčí, ale němci budou ve školách vyučovat islám. Novináři, právem využívajíci svobodu slova, aby si pořídili papamobil, pokud napíšou o islámu křivé slovo. A už to jede.

Nutno dodat, že za tuto situaci mohou nejvíce vlády postižených zemí. Asi podle rčení „za dobrotu na žebrotu“. Přijímání imigrantů samo o sobě je v pořádku. Je ale zapotřebí je také monitorovat a zjistit, zda se dokáží asimilovat. Pokud ne a ještě k tomu záměrně, měli by obdržet jednosměrnou letenku domů. Stačilo by pár kontrol v, dejme tomu, dvouleté lhůtě – naučit se jazyk, najít si práci, mít čistý záznam a řídit se místními zvyky. To neznamená, že se musí vzdát své víry. Ale manželka by neměla cupitat dva metry za mužem a měla by na sobě mít maximálně fešné sluneční brýle a ne černé prostěradlo.

Obdivuji Wildersovu odvahu projevit svůj názor a doufám, že za ni nebude muset zaplatit životem. A také doufám, že se Evropští zákonodárci proberou, vzpomenou si, komu že to Evropa patří a kdo do ní patří a začnou bránit zájmy občanů, kteří si evropské kultury váží.

Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  7.74

Diskuze

Barbora Panklova

Nejen o mužích, ale ti jsou tím nejlepším tématem.
devil@blog.jpg
Oblíbenost autora: 6.56

O autorovi

Rok výroby: 1981 Karoserie: ženská Model: praktická, spolehlivá, vhodná do města Výkon: turbo Spotřeba: vysoká Stav: Jako nová

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31